Odpowiadamy na Wasze pytania.

Jest ich sporo, dlatego podzieliliśmy je na kilka kategorii – ogólnie o depilacji laserowej, o wskazaniach i przeciwwskazaniach, o skuteczności i bezpieczeństwie, o laserze medycznym Light Sheer® Quattro, o konkretnych partiach ciała oraz o cenach i płatnościach w wydepilujsie.pl:

PRZED ZABIEGIEM

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Nie wyrywać włosków (woskiem, pęsetą, depilatorem) minimum 2 tygodnie przed zabiegiem

1 dzień przed zabiegiem należy dokładnie ogolić maszynką partie ciała, które będziemy depilować.

Zadbaj o odpowiednie nawodnienie organizmu.

Skóra powinna być czysta – nie nakładamy żadnych kosmetyków (uwaga na kosmetyki z błyszczącymi drobinkami!)

Należy unikać balsamów brązujących i substancji fotouczulających przynajmniej 3 tygodnie przed zabiegiem.

Zabieg może zostać wykonany w pełni bezpiecznie, minimum 1 miesiąc od ostatniej ekspozycji na słońce lub solarium.

Leki światłouczulające należy odstawić 1 miesiąc przed zabiegiem.
– Dla pewności przeczytaj jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu depilacji laserowej.

PRZEBIEG DEPILACJI LASEROWEJ

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Podczas pierwszej wizyty Klient wypełnia dokładny wywiad medyczny.

Laseroterapeutka dobiera parametry do skóry i rodzaju włosa Klienta

Laseroterapeutka dezynfekuje dokładnie głowice lasera i wraz z Klientem zakłada okulary ochronne

Jeśli obszarem depilowanym są wrażliwe partie ciała, jak pachy czy bikini, schładzamy skórę.

Laseroterapeutka odpowiednią głowicą dokładnie opracowuje depilowaną partię ciała.

Po zakończeniu zabiegu skóra może być podrażniona, zaczerwieniona – to normalne zjawisko, które ustępuje do 24 godzin.

PO ZABIEGU

Co jest ważne po zabiegu?

Nie opalaj depilowanej skóry przez minimum 1 miesiąc i stosuj kremy z wysokim filtrem UV,

Nie wykonuj peelingu min. 1 tydzień po zabiegu lub do ustąpienia podrażnień,

Skóra po zabiegu może być zaczerwieniona, mogą pojawić się niewielkie obrzęki i małe strupki. Objawy te powinny ustąpić najpóźniej po kilku dniach.

Zalecamy stosowanie na podrażnienia kremu Alantan, ewentualnie Bepanthen.

Jeśli coś Cię niepokoi – skontaktuj się z nami, jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Przeciwwskazania bezwzględne

Jakie są przeciwskazania do wykonania zabiegów?

– ciąża

-choroby nowotworowe (przebyte – po konsultacji lekarskiej)

– indywidualna terapia hormonalna (hormony światłouczulające)

– włosy jasne ( blond, rude, siwe) – laser działa na włosy ciemne

– fotodermatozy (choroby skóry powodowane przez światło) i choroby pęcherzowe skóry

– bielactwo, łuszczyca

– padaczka

– skłonność do przebarwień

– skłonność do bliznowców

– infekcje – wirusowe, bakteryjne, grzybicze w miejscu wykonywania zabiegu

– reticularis (skóra marmurkowa)

Przeciwwskazania czasowe

Jakie są przeciwskazania krótkotrwałe?

– świeża opalenizna, skóra po zastosowaniu samoopalacza, skóra podrażniona (odczekać do całkowitego zaniku opalenizny)

– terapia doustna retinoidami (np.Izotek)- pół roku przerwy po przyjmowaniu leku

– terapia lekami i ziołami światłouczulającymi

– terapia miejscowa kremami z witaminą A, C, kwasami owocowymi i lekami złuszczającymi – dotyczy wyłącznie miejsca, które ma zostać poddane depilacji laserowej

– wcześniejsza depilacja przez wyrywanie włosków (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne) – należy odczekać 2-4 tygodni aż włoski odrosną, a następnie zgolić je przed zabiegiem depilacji laserowej

– wcześniejsze, niektóre zabiegi dermatologiczne i chirurgiczne

Pytania dotyczące depilacji laserowej w wydepilujsie.pl :

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to zabieg, który na zawsze usuwa niechciane ciemne włosy z wybranego obszaru ciała. W salonach wydepilujsie.pl wykonywany jest własnym sprzętem medycznym Light Sheer® Quattro firmy Lumenis, przez doświadczone laseroterapeutki. Aby włosy już nigdy nie odrastały, należy wykonać odpowiednią ilość powtórzeń zabiegów. Laser diodowy Light Sheer działa dzięki zjawisku FOTOTERMOLIZY. Polega ono na tym, że wiązka światła wydobywająca się z głowicy na skórę, łączy się z melaniną (barwnikiem ciemnego włosa) i zamienia się w wysoką temperaturę (około 60 stopni Celcjusza). Poprzez łodygę włosa, która znajduje się w skórze, temperatura ma możliwość przedostania się aż do mieszka włosowego i tam go trwale niszczy.
Wybrane partie ciała należy dokładnie ogolić dzień przed zabiegiem depilacji. Dzięki temu wiązka lasera może efektywnie wniknąć w głąb włosa.

Dla kogo jest depilacja laserowa?

Większość Pań marzy o gładkiej skórze, której nie trzeba nieustannie narażać na uciążliwe i przynoszące krótkotrwałe rezultaty zabiegi typu golenie czy depilacja mechaniczna. Zwłaszcza, że mimo tych czynności, skóra nadal nie jest gładka, ponieważ pojawiają się podrażnienia, nieestetyczne krostki, wrastające włoski czy zapalenia okołomieszkowe.
Te i inne dolegliwości pomagamy rozwiązać na zawsze w naszych salonach wydepilujsie.pl oferując trwałą, skuteczną i bezpieczną depilację laserową nowoczesnym, dobrze przebadanym sprzętem medycznym, jakim jest laser diodowy
firmy Lumenis.

Ile trwa jeden zabieg depilacji laserowej?

Czas trwania zabiegu depilacji laserowej w salonie wydepilujsie.pl jest uzależniony od depilowanej partii ciała. Przykładowo sam zabieg depilacji wąsika zajmuje do 5minut. Pierwsze trzy zabiegi depilacji pach czy bikini (tzw. dużą głowicą) to ok. 5minut, kolejne zabiegi (małą głowicą) trwają zwykle ok. 10min.
Jeżeli chodzi o łydki lub uda, sam zabieg depilacji zajmuje ok. 15min.
Jeżeli jest to pierwszy zabieg, należy uwzględnić czas potrzebny na wypełnienie szczegółowej ankiety medycznej, co może potrwać 5-10minut.

Jakie są odczucia w czasie zabiegu depilacji laserowej?

W trakcie zabiegu depilacji laserowej można odczuwać większy lub mniejszy – w zależności od indywidualnej predyspozycji organizmu – dyskomfort, kiedy wiązka lasera niszczy mieszki włosowe. Odczuwane jest to najczęściej jako chwilowe ukłucie igiełek, czy ciepło w miejscu „strzału” lasera diodowego. Aby zmniejszyć to odczucie profesjonalne głowice lasera medycznego Light Sheer® Quattro posiadają systemy chłodzenia kontaktowego (tzw. mała głowica, ET) lub High Speed Vacuum Assisted (w tzw. dużej głowicy, HS), który delikatnie zasysa depilowany fragment skóry przed wysłaniem wiązki lasera.
W salonach wydepilujsie.pl stosujemy również aerozol chłodzący na skórę w przypadku miejsc wrażliwych, jak bikini czy pachy.
Bardzo często w komentarzach Klientek czytamy, że nasze laseroterapeutki potrafią przeprowadzić całą wizytę w taki sposób, że nawet depilacja laserowa miejsc intymnych nie jest sytuacją krępującą i Pani czują się bardzo komfortowo i swobodnie w trakcie zabiegu w salonie wydepilujsie.pl

Czy depilacja laserowa to zabieg wyłącznie dla kobiet?

Nie, depilacja laserowa to rozwiązanie i dla kobiet i dla mężczyzn, chociaż zdecydowana większość Klientów wydepilujsie.pl to Panie. Mamy przygotowaną ofertę dla Panów – są to zarówno pojedyncze zabiegi, jak i pakiety na kilka partii ciała. W ofercie wydepilujsie.pl dla mężczyzn znajdują się takie partie ciała jak: plecy, ramiona, pachy, ręce, kark, klatka piersiowa, brzuch.

Nie wiem czy depilacja laserowa to dobre rozwiązanie dla mnie, co zrobić?

W salonach wydepilujsie.pl można umówić się na bezpłatną konsultację przed zabiegiem wraz z wykonaniem próbnego „strzału” laserem diodowym Light Sheer® Quattro. Na wszelkie pytania czy wątpliwości możemy odpowiedzieć też telefonicznie – zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 451 000 768.

Jak przygotować skórę do zabiegu depilacji laserowej w wydepilujsie.pl?

Przed zabiegiem depilacji laserowej skóra powinna być regularnie nawilżana (zadbaj również o odpowiednie nawodnienie organizmu), można wykonać peeling, ale najlepiej więcej niż 1 tydzień przed zabiegiem. Partie ciała, które mają być poddane depilacji laserowej nie powinny być wystawiane na działanie słońca co najmniej 1 miesiąc przed zabiegiem. Przed samym zabiegiem (1 dzień lub 12 godzin przed zabiegiem) należy dokładnie ogolić skórę, a w dniu depilacji nie nakładać już żadnych kosmetyków.

Kiedy zobaczę pierwsze efekty zabiegu depilacji laserowej Light Sheer® Quattro?

Pierwsze efekty można zaobserwować już po pierwszym zabiegu depilacji laserowej Light Sheer® Quattro. Większość Klientek ze zdziwieniem i zachwytem zauważa, że już po pierwszym zabiegu wydepilujsie.pl nie odrasta do 30% włosków w depilowanym obszarze, a pozostałe odrastają dużo wolniej i są słabsze.
Chcesz się przekonać czy to prawda? Skorzystaj z promocji wydepilujsie.pl dla nowych klientów – pierwszy zabieg na 1 partię ciała -50% lub druga partia ciała gratis.

Jak pielęgnować skórę po zabiegu depilacji laserowej?

Po zabiegu depilacji laserowej skóra zwykle jest podrażniona, mogą pojawić się niewielkie obrzęki, zaczerwienia, strupki (jest to efekt termolizy włosa, występuje zwykle po zabiegu wykonanym tzw.małą głowicą lasera Light Sheer® Quattro). Skórę należy więc traktować bardzo delikatnie, najlepiej nałożyć krem Alantan i nosić przewiewne, nie podrażniające ubrania.
Przez ok. 24-48 godzin po zabiegu nie narażaj skóry na dodatkowe podrażnienia np. na basenie, w saunie itp. Najlepiej odpuścić sobie też intensywne treningi sportowe – zwłaszcza w przypadku depilacji laserowej miejsc wrażliwych, jak pachy czy bikini, żeby nie narażać skóry np. na otarcia.
Depilowana partia ciała powinna być dobrze chroniona przed promieniowaniem słonecznym (również sztucznym, w solarium) przez 4 tygodnie po zabiegu, ponieważ istnieje ryzyko wystąpienia poparzeń.
Jeżeli jest konieczność użycia peelingu, aby pozbyć się wrastających włosków (z zabiegu na zabieg ten problem będzie znikał, ale włoski, które powrastały wcześniej należy wydobyć na powierzchnię skóry), to zastosuj go najwcześniej 1 tydzień po zabiegu depilacji laserowej, o ile wszelkie podrażnienia zniknęły.
Jeśli podrażnienia, obrzęki utrzymują się dłużej niż 24-48 godzin, skontaktuj się z nami pod numerem telefonu 451 – 000 – 768.

Jak dbać o skórę pomiędzy zabiegami depilacji laserowej?

Pomiędzy zabiegami depilacji laserowej należy dbać o dobre nawilżenie skóry, o nawodnienie organizmu.
Nie wolno wyrywać włosków, jedynie golić. Włoski już po pierwszym zabiegu depilacji laserowej rosną wolniej niż wcześniej, więc nie będzie trzeba poświęcać im tyle uwagi, co dotychczas.
Depilowane obszary nie mogą być wystawiane na działanie promieni słonecznych (ani solarium) 1 miesiąc przed i 1 miesiąc po każdym zabiegu depilacji laserowej.

Jak wygląda pierwsza wizyta w salonie wydepilujsie.pl ?

Na pierwszą wizytę zapraszamy ok.5-10 min wcześniej, ponieważ przed pierwszym zabiegiem depilacji laserowej w salonie wydepilujsie.pl konieczne jest wypełnienie szczegółowej ankiety medycznej w celu bezpiecznego i skutecznego przeprowadzenia zabiegów depilacji laserowej urządzeniem medycznym Light Sheer® Quattro. Następnie ankieta omawiana jest z wykwalifikowaną laseroterapeutką i przechodzimy do gabinetu, gdzie oceniany jest stan skóry w miejscu, gdzie ma zostać przeprowadzona depilacja laserowa, fototyp oraz konkretne oczekiwania Klientki.
Następnie przechodzimy do zabiegu depilacji laserowej wybranego obszaru ciała, który trwa od 5 do 15minut (dla jednej partii ciała). W przypadku miejsc wrażliwych, jak pachy czy bikini, stosujemy aerozol chłodzący, który dodatkowo wspomaga unikalną technologię redukcji dyskomfortu zastosowaną w głowicach lasera Light Sheer® Quattro.

Kiedy najlepiej rozpocząć serię zabiegów depilacji laserowej?

Najlepszym momentem na rozpoczęcie depilacji laserowej jest jesień, gdy tylko świeża, mocna opalenizna zblednie, a promieniowanie słoneczne nie jest już tak silne. Zakładając rozpoczęcie serii we wrześniu/październiku i pełną regularność wizyt już kolejnego lata można cieszyć się gładką skórą bez podrażnień, zapaleń, nie wspominając o uciążliwych zabiegach golenia czy depilacji mechanicznej. Jedynie w przypadku nóg i pleców, opierając się na fizjologii organizmu, w salonach wydepilujsie.pl rekomendujemy wykonywanie zabiegów depilacji laserowej nóg i pleców co 2 miesiące, ponieważ na tych partiach ciała fazy wzrostu włosa są dłuższe.

O urządzeniu używanym w wydepilujsie.pl – laser diodowy Light Sheer® Quattro

Czy ma znaczenie jakim sprzętem wykonana jest depilacja laserowa?

Tak, to jakim urządzeniem wykonywana jest depilacja laserowa ma ogromne znaczenie przede wszystkim dla bezpieczeństwa zabiegu, ale też dla jego skuteczności. W salonach wydepilujsie.pl używamy lasera diodowego renomowanej, istniejącej na rynku od kilkudziesięciu lat firmy LUMENIS, która dba o przeprowadzanie badań klinicznych. Laser medyczny Light Sheer® Quattro jest urządzeniem certyfikowanym, m.in. przez amerykańską FDA, ma również europejski certyfikat ISO 9001.

Jakiego sprzętu używacie w wydepilujsie.pl do zabiegów depilacji laserowej?

W salonach wydepilujsie.pl posiadamy własny laser diodowy Light Sheer® Quattro firmy Lumenis, czyli urządzenie, które emituje energię świetlną w postaci fali o długości 805nm z diody, co pozwala na dotarcie do głębszych warstw skóry, gdzie znajdują się mieszki włosowe. Światło wnika w głąb skóry pochłaniane przez melaninę – barwnik znajdujący się w ciemnych włosach – docierając aż do cebulki, zamienia się w energię cieplną, która trwale niszczy mieszek włosowy nie uszkadzając przy tym skóry.
Laser Light Sheer
® Quattro to najnowocześniejsze urządzenie do depilacji laserowej firmy Lumenis, światowego lidera w produkcji laserów medycznych, który przykłada wielką wagę do badań naukowych i klinicznych. Posiada certyfikaty, m.in. amerykańskiego FDA.
W salonach wydepilujsie.pl posiadamy dwie profesjonalne głowice lasera
Light Sheer® Quattro , dzięki czemu możemy zapewnić jak najbardziej komfortowe, bezpieczne i skuteczne warunki dla zabiegu depilacji laserowej.

Czym różnią się głowice lasera Light Sheer® Quattro, których używacie w salonach wydepilujsie.pl?

Głowica lasera, to kluczowy element urządzenia medycznego jakim jest Light Sheer® Quattro. Umożliwia trwałe, skuteczne oraz bezpieczne usuwanie zbędnego owłosienia. W salonach wydepilujsie.pl posiadamy 2 rodzaje głowic – tzw. głowicę dużą (HS), którą stosujemy dla dużych partii ciała oraz do wstępnego przerzedzenia włosków na wrażliwych partiach ciała, aby zabieg był jak najbardziej komfortowy dla Klientki; oraz tzw. głowicę małą (ET), którą stosujemy w przypadku obszarów małych oraz miejsc wrażliwych po wstępnym przerzedzeniu włosków (dzięki temu w wydepilujsie.pl odczuwany w czasie zabiegu depilacji laserowej dyskomfort obniżamy do minimum).

Dlaczego w wydepilujsie.pl używacie dużej głowicy do małych partii ciała?

W salonach wydepilujsie.pl bardzo dbamy o to, by dyskomfort odczuwany w trakcie zabiegu depilacji laserowej był jak najmniejszy, dlatego zainwestowaliśmy w dwie profesjonalne głowice lasera medycznego Light Sheer® Quattro . Niszczeniu mieszka włosowego towarzyszy chwilowe nieprzyjemne odczucie ukłucia igiełek i ciepła w miejscu depilacji.
Gdy przeprowadzamy pierwsze 3 zabiegi depilacji laserowej, włosków jest jeszcze sporo, dlatego w miejscach wrażliwych, jak pachy i bikini stosujemy tzw. dużą głowicę (HS), dzięki czemu zabieg trwa dosłownie klika minut, jest skuteczny, a nieprzyjemne odczucia są zminimalizowane.
Od czwartej wizyty na daną partię ciała (pachy/bikini) stosujemy tzw. małą głowicę (ET), bardziej precyzyjną. Zabiegi trwają wtedy trochę dłużej (ok. 10 min jedna partia), ale dzięki wcześniejszemu przerzedzeniu włosków nie są tak nieprzyjemne, jak byłyby gdybyśmy od początku stosowali tę małą głowicę (co potwierdzają Klientki, które w innym salonie doświadczyły depilacji laserowej miejsca wrażliwego tzw. małą głowicą od pierwszego zabiegu, bo po prostu innej nie było).

Czym różni się depilacja laserem Light Sheer® Quattro od IPL (Intense Pulsed Light)?

IPL to fotodepilacja, nie jest metodą laserową. Doprowadza do uszkodzenia włoska u nasady, nie jest więc trwale skuteczna w przeciwieństwie depilacji laserowej Light Sheer® Quattro, która doprowadza do trwałego zniszczenia mieszka włosowego – włoski już nigdy nie odrastają.
IPL powoduje również rozjaśnianie owłosienia, co może wpłynąć na skuteczność depilacji laserowej, ponieważ włoski zostają częściowo pozbawione melaniny, a to właśnie ten barwnik pochłania energię świetlną lasera umożliwiając bezpieczne zniszczenie mieszka włosowego.
Bardzo ważną kwestią jest bezpieczeństwo stosowania danego urządzenia. Laser medyczny
Light Sheer® Quattro, którego używamy w salonach wydepilujsie.pl emituje zawsze tę samą długość fal, dzięki czemu działa precyzyjnie wyłącznie na barwnik zawarty we włosie i na konkretną głębokość, nie uszkadzając w żaden sposób tkanek. Natomiast urządzenie IPL wysyła fale świetlne różnej długości i w związku z tym działa, rozgrzewając, na wszystkie tkanki w obszarze prowadzonego zabiegu.
Depilacja laserowa
Light Sheer® Quattro jest więc trwała, skuteczna i bezpieczna.
Natomiast zabieg urządzeniem IPL, który można przeprowadzać nawet w domu sprzętem zakupionym w markecie nie ma gwarancji bezpieczeństwa, dodatkowo jej efekt nie jest trwały i może doprowadzić do obniżenia skuteczności profesjonalnych zabiegów depilacji laserowej wykonywanych w późniejszym czasie.

Czy korzystanie z urządzeń lub zabiegów IPL wpływa na skuteczność depilacji laserowej?

Tak, już kilkukrotne poddanie skóry działaniu urządzenia IPL może spowodować obniżenie zawartości melaniny we włosie, a także deformacje czy uszkodzenia cebulek włosowych. Sprawia to, że energia świetlna profesjonalnego lasera medycznego, która jest pochłaniana przez barwnik – melaninę i następnie dociera do mieszka włosowego i tam, zamieniona w energię cieplną, niszczy go, nie będzie mogła zadziałać tak skutecznie jak w przypadku zdrowych, nieosłabionych włosków.
W takiej sytuacji, rekomendowane w salonach wydepilujsie.pl 9 zabiegów depilacji laserowej na każdą partię ciała może nie wystarczyć dla osiągnięcia efektu redukcji ciemnego owłosienie o 99%.

Kiedy najlepiej rozpocząć serię zabiegów depilacji laserowej?

Najlepszym momentem na rozpoczęcie depilacji laserowej jest jesień, gdy tylko świeża, mocna opalenizna zblednie, a promieniowanie słoneczne nie jest już tak silne. Zakładając rozpoczęcie serii we wrześniu/październiku i pełną regularność wizyt już kolejnego lata można cieszyć się gładką skórą bez podrażnień, zapaleń, nie wspominając o uciążliwych zabiegach golenia czy depilacji mechanicznej. Jedynie w przypadku nóg i pleców, opierając się na fizjologii organizmu, w salonach wydepilujsie.pl rekomendujemy wykonywanie zabiegów depilacji laserowej nóg i pleców co 2 miesiące, ponieważ na tych partiach ciała fazy wzrostu włosa są dłuższe.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegów depilacji laserowej

Jakie są wskazania do depilacji laserowej?

Wskazaniami do poddania się serii zabiegów depilacji laserowej są wszelkiego rodzaju podrażnienia skóry po goleniu czy innych nietrwałych metodach pozbycia się zbędnego owłosienia, jak wrastające włoski, zapalenie okołomieszkowe.
Wskazaniem do skorzystania z trwałej depilacji laserowej medycznym laserem diodowym Light Sheer
® Quattro jest też szybko odrastające, gęste, ciemne owłosienie (w tym hirsutyzm) przeszkadzające w normalnym codziennym funkcjonowaniu.
W salonach wydepilujsie.pl dokładamy wszelkich starań, aby tego typu uciążliwości szybko odeszły w niepamięć.

Czy depilacja laserowa pomaga na problem wrastających włosków?

Problem wrastających włosków zwykle pojawia się jako efekt uboczny depilacji mechanicznej czy golenia owłosienia i często prowadzi do stanów zapalnych, podrażnień i zaczerwienienia skóry.
Seria zabiegów depilacji laserowej urządzeniem medycznym Light Sheer
® Quattro w salonie wydepilujsie.pl pozwala pozbyć się wrastających włosków na zawsze. Pomiędzy zabiegami depilacji (co najmniej 1 tydzień po zabiegu lub później, po ustąpieniu wszelkich oznak podrażnienia) warto wykonywać peeling skóry, której dotyczy problem wrastających włosków – dzieki temu będą mogły wydostać się na powierzchnie skóry, a następnie, dokładnie zgolone, zostaną poddane działaniu wiązki lasera Light Sheer® Quattro, która zniszczy mieszek włosowy i zapobiegnie kolejnej takiej sytuacji w przyszłości. Nie należy jednak wykonywac peelingu później niż 1 tydzień przed kolejnym zabiegiem depilacji laserowej.

Czy mogę skorzystać z depilacji laserowej jeśli mam pieprzyki?

Pieprzyki to znamiona barwnikowe, zawierające mniejszą lub większą ilość melaniny, czyli ciemnego barwnika występującego zarówno w skórze jak i we włosach. Ponieważ wiązka lasera diodowego jest pochłaniana właśnie przez melaninę, nie możemy poddać działaniu lasera miejsca z pieprzykami, z tego powodu, dla bezpieczeństwa skóry w salonach wydepilujsie.pl w trakcie zabiegu depilacji laserowej Light Sheer® Quattro omijamy te fragmenty, gdzie znajdują się tego typu zmiany barwnikowe.
Zalecamy też konsultację dermatologiczną, w celu uzyskania zgody lekarza na przeprowadzenie zabiegów depilacji laserowej na danej partii ciała.

Czy wiek ma znaczenie w przypadku depilacji laserowej?

Depilacja laserowa może zostać wykonana niezależnie od wieku, jednak w wydepilujsie.pl rekomendujemy, aby depilację laserową rozpocząć po ustabilizowaniu gospodarki hormonalnej, co zwykle ma miejsce około 16 roku życia. W przypadku osób niepełnoletnich rodzic wypełnia i podpisuje ankietę medyczną oraz wymagana jest obecność rodzica w salonie wydepilujsie.pl w czasie trwania wizyty.
Jeżeli chodzi o górną granicę wiekową, to ograniczeniem jest moment, kiedy włosy zaczynają tracić barwnik i stają się jasne, ponieważ wiązka lasera działa na włosy ciemne, posiadające melaninę.

Mam tatuaż, czy mogę skorzystać z depilacji laserowej?

Fragment ciała, gdzie znajduje się tatuaż, nie może być poddany działaniu lasera diodowego, ponieważ spowoduje to uszkodzenie barwnika oraz poparzenie skóry. Można skorzystać z depilacji laserowej, ale z pominięciem miejsca, gdzie znajduje się tatuaż, z ok. 2-3 cm zapasem wokół niego.
Jeśli zastanawiasz się czy zrobić sobie tatuaż, lepiej skorzystaj najpierw z serii zabiegów depilacji laserowej i dopiero po jej zakończeniu możesz poddać się wykonaniu tatuażu.

Dlaczego nie można się opalać przed i po zabiegu depilacji laserowej?

Opalanie się to wystawianie skóry na działanie promieni słonecznych, lub ich sztucznego odpowiednika w solarium. Jest absolutnym przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu depilacji laserowej, ponieważ z dużym prawdopodobieństwem doprowadzi do poparzeń skóry. Miejsca, które mają być poddane depilacji laserowej nie mogą być opalane 1 miesiąc przed i 1 miesiąc po zabiegu depilacji laserowej.
Działanie lasera Light Sheer
® Quattro opiera się na emitowaniu promieniowania świetlnego o dużej energii (które następnie pochłonięte przez melaninę zawartą we włosie zamienia się w energię cieplną i niszczy mieszek włosowy), dlatego wystawienie skóry na słońce (czy też solarium), które również emituje energię świetlną, grozi poparzeniami.
Skóra opalona zawiera wyższe stężenie barwnika melaniny, co obniża nieco skuteczność zabiegu, ponieważ najwyższa skuteczność jest przy dużym kontraście między kolorem włosa (duża zawartość melaniny) a odcieniem skóry (jak najniższa zawartość melaniny).

Czy w takim razie można korzystać z depilacji laserowej latem?

Tak, można korzystać z zabiegów depilacji laserowej latem, jednak pod warunkiem, że miejsca, które mają być poddane depilacji laserowej będą stale zakryte przed działaniem promieni słonecznych (lub solarium). Jeżeli nie bierzesz takiej opcji pod uwagę, to na czas, kiedy skóra jest opalona należy zrobić przerwę w korzystaniu z zabiegów depilacji laserowej.
W salonach wydepilujsie.pl wykupione pakiety nie mają terminu ważności, możesz więc wrócić do korzystania z nich po letniej przerwie.
Jeżeli zależy Ci jednak na jak najszybszym efekcie, to rekomendujemy zachowanie regularnej częstotliwości wizyt w salonach wydepiljsie.pl co miesiąc (lub co 2 miesiące w przypadku nóg i pleców), a w kolejnym roku będziesz cieszyła się trwale gładką skórą.

O skuteczności i bezpieczeństwie depilacji laserowej w wydepilujsie.pl:
Kiedy zabiegi depilacji laserowej są najskuteczniejsze?

Zabiegi depilacji laserowej są najskuteczniejsze, kiedy owłosienie o obszarze depilowanym jest ciemne i mocne, a skóra jasna. Bardzo ważnym aspektem jest dokładne ogolenie miejsca, które ma być poddane depilacji laserowej, ponieważ dłuższe włoski spalą się na powierzchni skóry, zamiast pochłaniać energię świetlną lasera i przewodzić w głąb do mieszka włosowego, aby doprowadzić do jego trwałego zniszczenia.
Dlatego efekty depilacji laserowej bardzo dobrze i szybko widać u osób z problemem hirsutyzmu. Natomiast ze względu na fakt, że hirsutyzm spowodowany jest zaburzeniami hormonalnymi konieczna jest współpraca z lekarzem w celu normowania ich poziomów oraz świadomość, że być konieczne przeprowadzenie większej niż rekomendowane 9 zabiegów na każdą partię ciała.

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

W salonach wydepilujsie.pl posiadamy własny laser diodowy Light Sheer® Quattro, który jest profesjonalnym sprzętem medycznym światowego lidera w produkcji tego typu urządzeń, firmy Lumenis, która opiera się na badaniach naukowych i klinicznych. Posiada certyfikaty, m.in. amerykańskiego FDA. Obie głowice posiadają technologie chroniące skórę, a odpowiednio dobrane przez laseroterapeutkę parametry zapewniają skuteczność oraz bezpieczeństwo dla skóry. Wiązka lasera wnika w głąb skóry po włosie zawierającym melaninę (barwnik) docierając do mieszka włosowego i niszczy go nie uszkadzając skóry. W trakcie zabiegu depilacji laserowej zarówno laseroterapeutka, jak i Klientka mają założone specjalne okulary ochronne, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo w każdym aspekcie.

Kiedy warto skonsultować się z lekarzem?

Jeśli podejrzewasz u siebie zaburzenia gospodarki hormonalnej;
Jeśli jesteś po przebytej chorobie nowotworowej;
Jeśli masz problemy, choroby dermatologiczne;
Jeśli masz dużo pieprzyków, zmian barwnikowych w obrębie miejsca, które ma być poddane depilacji lserowej;
Jeśli zażywasz leki, które są fotouczulające;
Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do swojego stanu zdrowia – czy pozwala na skorzystanie z zabiegów depilacji laserowej.

Czy kolor skóry ma znaczenie dla depilacji laserowej?

Tak, odcień skóry ma znaczenie. Efekty depilacji laserowej najszybciej można zaobserwować u osób o jasnej skórze. Jest to spowodowane specyfiką działania lasera diodowego. Wiązka lasera pochłaniana jest przez ciemny barwnik – melaninę, który występuje zarówno w ciemnych włosach, jak i w ciemniejszej skórze. Jasna skóra zawiera znikome ilości melaniny.
W przypadku ciemniejszej skóry zabiegi depilacji laserowej również są skuteczne i mają trwałe efekty, natomiast ilość zabiegów zwykle musi być większa, ponieważ Laseroterapeutka musi zastosować trochę inne parametry, aby energia lasera była pochłaniana wyłącznie przez włos, a nie przez skórę, czyli aby zabieg był w pełni bezpieczny dla tkanek.
W salonach wydepilujsie.pl nasza wykwalifikowana i doświadczona kadra potrafi dobrać parametry zabiegu depilacji laserowej tak, aby zabieg był zarówno skuteczny jak i bezpieczny.

Czy naprawdę możliwe jest uzyskanie efektu gładkiej skóry bez podrażnień na zawsze?

Gładka skóra bez podrażnień to efekt końcowy przeprowadzenia serii zabiegów depilacji laserowej na wybraną partię ciała w salonach wydepilujsie.pl . Już po kilku zabiegach znika problem podrażnień, zapalenia okołomieszkowego czy wrastających włosków, a po pełnej serii rekomendowanych przez nas 9 zabiegów na jedną partię ciała większość Klientek może cieszyć się trwale gładką skórą pozbawioną do 99% włosków. Ponieważ każdy organizm jest inny, czasami zdarza się, że należy wykonać więcej niż 9 zabiegów u danej osoby. Wpływ na to mają też regularność korzystania z zabiegów, odpowiednie przygotowanie skóry do zabiegów (czysta, dokładnie ogolona).
Należy pamiętać, że strefa bikini głębokiego wokół warg sromowych zwykle wymaga większej ilości powtórzeń ze względu na to, że skóra w tym miejscu jest ciemniejsza, a przez to stanowi mniejszy kontrast kolorystyczny dla włosa.

Ile zabiegów depilacji laserowej trzeba wykonać?

W naszych salonach wydepilujsie.pl rekomendujemy serię 9 zabiegów depilacji laserowej na jedną partię ciała. Z naszych doświadczeń wynika, że jest to optymalna ilość dla usunięcia do 99% owłosienia i uzyskania trwale gładkiej skóry.
Z reguły najlepsze efekty osiągamy, gdy kontrast pomiędzy kolorem włosa i skóry jest największy, ponieważ wiązka światła emitowana przez głowicę lasera jest pochłaniana przez ciemny barwnik występujący zarówno w ciemnych włosach, jak i w ciemnej skórze. Dlatego należy pamiętać, że skóra wokół warg sromowych ma właśnie ciemniejszy odcień, co sprawia, że zazwyczaj całkowite pozbycie się włosków z tego miejsca wymaga większej ilości zabiegów.

Dlaczego regularność wykonywania zabiegów depilacji laserowej jest taka ważna?

Aby zabiegi depilacji laserowej były maksymalnie skuteczne, powinny być przeprowadzane z odpowiednią częstotliwością. Fazy wzrostu włosa są różne dla różnych partii ciała. Wiązka lasera działa na włosy będące w fazie anagenu, czyli aktywnego wzrostu. Dla nóg i pleców jest to, w zależności od indywidualnych cech organizmu, od 8 do nawet 12 tygodni. Dlatego depilację laserową nóg i pleców przeprowadzamy w naszym salonie wydepilujsie.pl co 2 miesiące, ponieważ jest to najbardziej efektywne. Dla pozostałych partii ciała faza ta może trwa od 4 do 6 tygodni, dlatego zabiegi na te miejsca należy wykonać co miesiąc. Dzięki temu możemy pozbyć się na zawsze do 99% włosków z depilowanego obszaru. Jeżeli Klientce zależy na jak najszybszym, trwałym efekcie, zalecamy zrezygnowanie z wystawiania depilowanych partii ciała na słońce również latem, wtedy nie trzeba przerywać serii zabiegów ze względu na opaloną skórę (która jest przeciwwskazaniem czasowym dla przeprowadzenia zabiegu depilacji laserowej).

Jak często można korzystać z depilacji laserowej?

Depilację laserową wykonuje się raz na 1 miesiąc (w przypadku nóg i pleców raz na 2 miesiące) i jest to najbardziej efektywne rozwiązanie zgodne z fazami wzrostu włosa. Częstsze wizyty nie mają sensu, natomiast rzadsze mogą obniżać skuteczność depilacji.
W salonach wydepilujsie.pl prowadzimy Karty Pacjenta, w których zawarte są wszelkie informacje nt. już wykonanych zabiegów, dzięki czemu nasza doświadczona Laseroterapeutka może przy każdej wizycie dobrać odpowiednie parametry zabiegu oraz ocenić postępy procesu redukcji owłosienia.

Dlaczego tak ważne jest dokładne ogolenie miejsca depilacji laserowej?

Działanie lasera diodowego Light Sheer® Quattro opiera się na zjawisku selektywnej fototermolizy, co oznacza, że wiązka energii świetlnej („foto”) wysyłana przez laser jest pochłaniana przez melaninę zawartą we włosie, i zamieniona na energię cieplną („termo”) wzdłuż łodygi włosa dostaje się do mieszka włosowego niszcząc go („liza”).
Aby uzyskać najwyższą efektywność zabiegu depilacji laserowej należy zadbać o bardzo dokładne ogolenie miejsca depilacji, ponieważ włoski niedogolone spalą się na powierzchni zamiast przewodzić energię lasera do mieszka włosowego.
W salonach wydepilujsie.pl zalecamy ogolenie partii ciała, które mają zostać poddane depilacji na 1 dzień (12 godzin) przed zabiegiem

Dlaczego depilacja laserowa u mnie nie działa?

Skuteczność depilacji laserowej uwarunkowana jest osobistymi warunkami gospodarki hormonalnej Pacjenta. W przypadku problemów hormonalnych, należy przed przystąpieniem do zabiegów depilacji laserowej udać się do endokrynologa w celu wyregulowania gospodarki hormonalnej. W przeciwnym wypadku nie może zagwarantować usunięcia owłosienia na zawsze. Jeśli Pacjent zażywa regularnie suplementy na porost włosów również terapia zabiegowa będzie zaburzona. Depilacja laserowa jest skuteczna w przypadku włosów ciemnych.
Istnieją również sytuacje, kiedy okazuje się, że niektóre włoski u swej nasady są jasne, nie zawierają barwnika, wtedy energia lasera nie jest w stanie dotrzeć do mieszka włosowego i go zniszczyć. Zdarza się to najczęściej w przypadku owłosienia na twarzy.

Pytania dotyczące depilacji laserowej poszczególnych partii ciała:
Jakie części ciała można poddać depilacji laserowej?

Depilacja laserowa urządzeniem medycznym Light Sheer® Quattro może być wykonywana na niemal całe ciało.
W salonach wydepilujsie.pl oferujemy trwałą depilację laserową dla kobiet takich części ciała jak: twarz, wąsik, ręce, pachy, brzuch, bikini płytkie lub głębokie, uda, łydki, pośladki, plecy, dłonie, stopy, linia biała, okolice sutków, szpara pośladkowa.
Natomiast dla mężczyzn oferta obejmuje takie partie ciała jak: plecy, klatka piersiowa, kark, pachy, ręce.
Wydepilujsie.pl oferuje różne pakiety depilacji laserowej kilku partii ciała w bardzo konkurencyjnych cenach, a usługa depilacji laserowej wykonana jest najwyższej jakości sprzętem przez wykwalifikowane, doświadczone laseroterpeutki.

Co to znaczy linia lub kresa biała?

Linia lub kresa biała jest to linia biegnąca od pępka do wzgórka łonowego. Często jest to miejsce, gdzie również u Pań rosną ciemne włoski. W pakietach zabiegów, które oferujemy w salonach wydepilujsie.pl linia biała jest dodawana GRATIS do innych partii ciała – sprawdź w CENNIKU.

Jaki obszar obejmuje bikini płytkie?

Bikini płytkie to obszar okolicy intymnej obejmujący zewnętrzną część bikini, czyli pachwiny. Klientki korzystające z serii zabiegów depilacji laserowej laserem diodowym Light Sheer® Quattro bikini płytkiego w salonach wydepilujsie.pl zgodnie przyznają, że są zachwycone niezwykłym komfortem, kiedy nie muszą poświęcać dodatkowego czasu na golenie tego miejsca przede wszystkim latem, ale też przed pójściem na basen; znika również problem podrażnień, wrastających włosków.

Czy warto poddać się depilacji laserowej strefy bikini płytkiego?

Jeśli masz poczucie, że tracisz mnóstwo czasu na pozbywanie się owłosienia z okolic intymnych, a efekty są niezadowalające, bo albo włoski bardzo szybko odrastają albo pojawiają się zaczerwienienia, podrażnienia, zapalenia, potęgowane jeszcze otarciami bielizny – to TAK, warto pozbyć się tego problemu na zawsze i zapewnić sobie gładką skórę bez podrażnień.

Jeśli na myśl o wyjściu na basen, saunę, plażę czy inne miejsca, gdzie ciało osłonięte jest tylko bielizną czujesz stres lub masz ochotę odpuścić, żeby uniknąć uciążliwych przygotować, które dają marne rezultaty – to TAK, warto zainwestować w swój komfort psychiczny.
Jeśli uważasz, że depilacja pełnego obszaru bikini nie jest Ci potrzebna lub, opierając się na zdaniu części ginekologów, jest niezdrowa, ale chciałabyś, aby włoski nie wystawały z bielizny czy stroju kąpielowego – to TAK, warto zdecydować się na zabiegi depilacji laserowej bikini płytkiego i czuć się komfortowo z gładką skórą.

Jaki obszar obejmuje bikini głębokie?

Bikini głębokie to obszar okolicy intymnej obejmującej pełną strefę bikini, czyli pachwiny, wzgórek łonowy aż po krocze. To Klientka decyduje jaki zakres depilacji jej odpowiada, ponieważ część Pań decyduje się na pozostawienie owłosienia wokół warg sromowych, wybierając usunięcie włosków z pachwin oraz wzgórka łonowego, opierając się na zdaniu niektórych ginekologów, że zapobiega to częstszym infekcjom miejsc intymnych. Należy pamiętać również, że skóra wokół warg sromowych ma ciemniejszy odcień, co sprawia, że zazwyczaj całkowite pozbycie się włosków z tego miejsca wymaga większej ilości zabiegów.
Depilacja laserowa bikini głębokiego jest jednym z najczęściej wybieranych zabiegów w salonach wydepilujsie.pl, ponieważ daje ogromny komfort, zwłaszcza Paniom, które borykają się z problemem mocnych i szybko odrastających włosków oraz podrażnieniami i wrastającymi włoskami po goleniu czy depilacji mechanicznej (woskiem czy depilatorem).

Czy depilacja laserowa bikini bardzo boli?

Strefa bikini, podobnie jak pachy to miejsca wrażliwe, dlatego w celu zmniejszenia dyskomfortu w trakcie zabiegu depilacji laserowej tych partii ciała, w salonach wydepilujsie.pl stosujemy miejscowo suchy lód w aerozolu, który powoduje chwilowe znieczulenie miejsca, które będzie poddane opracowane wiązką lasera diodowego Light Sheer® Quattro. Dodatkowo tzw. mała głowica posiada system chłodzenia kontaktowego, który również ma na celu zmniejszenie nieprzyjemnych odczuć. Można zaopatrzyć się we własnym zakresie w żelowe kompresy chłodzące, które przed samym zabiegiem schłodzą depilowany obszar i zminimalizują dyskomfort.
Odczucia w trakcie zabiegu depilacji laserowej są opisywane jako chwilowe ukłucia igiełek i ciepło i są zależne od indywidualnych predyspozycji organizmu, ale też samopoczucia danego dnia czy dnia cyklu. Sam zabieg trwa zwykle od 5 do 10minut, a jego efektami – gładką skórą bez podrażnień – można cieszyć się trwale.

Chciałabym pozbyć się owłosienia z okolic intymnych, ale się wstydzę, co zrobić?

Bardzo często w komentarzach Klientek salonów wydepilujsie.pl czytamy, że nasze laseroterapeutki potrafią przeprowadzić całą wizytę w taki sposób, że nawet depilacja laserowa miejsc intymnych nie jest sytuacją krępującą i Panie czują się komfortowo i swobodnie przed, w trakcie i po zabiegu.

Pytania dotyczące płatności w wydepilujsie.pl:
Czy depilacja laserowa w salonach wydepilujsie.pl jest droga?

Mamy najlepszą ofertę cenową dla klienta. Tworząc ofertę firmy wydepilujsie.pl naszym pragnieniem było, aby skuteczna depilacja laserowa była dostępna DLA KAŻDEGO. Ponadto płatność w naszym salonie możecie zrealizować w ratach 0%. A gdy już raz przyzwyczaisz się do gładkiej skóry, pokochasz ją na zawsze.
Pamiętaj, że depilacja laserowa urządzeniem medycznym Light Sheer
® Quattro w salonach wydepilujsie.pl jest TRWAŁA – jest to więc inwestycja na lata. Inwestujesz pieniądze, aby odzyskać czas, który tracisz na uciążliwe i dające krótkotrwałe efekty golenie czy depilację mechaniczną i przeznaczyć go na to, co dla Ciebie ważne.
Zyskujesz komfort, wygodę i pewność, że nie musisz długo zastanawiać się czy mogę iść na basen/ubrać sukienkę/ (tu wpisz swoją sytuację), czy może lepiej nie dziś, bo przecież muszę się najpierw ogolić, a i tak będzie widać, bo skóra będzie zaczerwieniona itp… Po pełnej serii depilacji laserowej w wydepilujsie.pl spontaniczne decyzje tego typu nie będą żadnym problemem. I o to chodzi!
A jeśli dalej nie jesteś przekonana skorzystaj z promocji wydepilujsie.pl dla nowych klientów – pierwszy zabieg na 1 partię ciała -50% lub druga partia ciała gratis. Efekty widać już po pierwszym zabiegu.

Chciałabym wykupić pakiet 9 zabiegów na kilka partii ciała, czy jest możliwość rozłożenia płatności na raty?

Tak, przy zakupie dowolnego pakietu na 9 zabiegów depilacji laserowej w wydepilujsie.pl można rozłożyć płatność na dwie raty płatne przy pierwszej i drugiej wizycie.

Ile mam czasu na wykorzystanie pakietu 9 zabiegów depilacji laserowej?

W salonach wydepilujsie.pl pakiety 9x zabieg ważne są 2 lata od daty zakupu.
Tak naprawdę, aby skuteczność depilacji laserowej była najwyższa należy zadbać o odpowiednią regularność, czyli w przypadku większości partii ciała, zabieg powinien być wykonywany co 1 miesiąc, a w przypadku nóg i pleców co 2 miesiące.
Jednak czasami zdarzają się nieprzewidziane sytuacje, jak choroba i konieczność antybiotykoterapii, która jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu.
Niektóre części ciała, jak np. twarz, trudno w 100% ochronić latem przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.
Dlatego w wydepilujsie.pl masz aż 24 miesiące na wykorzystanie pakietu.

Czy w salonach wydepilujsie.pl jest możliwość płatności kartą?

Tak, w naszych salonach wydepilujsie.pl jest możliwość płatności kartą i gotówką. Jest również możliwość przedpłaty poprzez Booksy.pl.

Dlaczego w wydepilujsie.pl macie tak niskie ceny?

Są dwa główne powody. Pierwszy to taki, że chcemy, aby jak najwięcej osób mogło cieszyć bardziej komfortowym życiem bez uciążliwego golenia czy depilowania mechanicznego, które daje krótkotrwałe rezultaty, a często wiąże się z nieprzyjemnymi skutkami w postaci wrastających włosków, podrażnień czy zapalenia około mieszkowego. A drugi jest taki, że najnowocześniejszy laser medyczny Light Sheer® Quattro firmy Lumenis posiadamy na własność, dzięki czemu koszty (w porównaniu z wynajmowaniem urządzenia na kilka dni) są dla nas niższe, możemy więc zaoferować tak dobrą cenę.

Widzę, że macie w wydepilujsie.pl świetną cenę, ale jednak nie jestem pewna czy warto zainwestować..

W wydepilujsie.pl mamy promocję dla nowych Klientów, aby dodatkowo ułatwić podjęcie decyzji. Nie chcemy, żebyś miała poczucie, że kupujesz kota w worku. Jeśli nigdy nie korzystałaś z naszych usług, to przy pierwszej wizycie możesz skorzystać z jednorazowej oferty: 50% zniżki na jedną wybraną partię ciała lub 1+1 czyli dwie wybrane partie ciała w cenie jednej.
Już po pierwszym zabiegu trwale zniszczonych zostaje do 30% mieszków włosowych, a pozostałe włosy odrastają wolniej i słabsze.

Przeczytałam odpowiedzi na wszystkie pytania, ale wciąż mam wątpliwości..

Skontaktuj się z nami, odpowiemy na wszelkie pytania czy wątpliwości dotyczące depilacji laserowej. Warto umówić się również na bezpłatną konsultację w salonach wydepilujsie.pl, na której zostanie przeprowadzona również próba laserowa, oceniony stan skóry oraz włosów dla jak najlepszego doboru oferty, która spełni Twoje oczekiwania.