Słowniczek depilacji laserowej

ANAGEN 

– jest to aktywna faza wzrostu włosa, w zależności od partii ciała i indywidualnych cech organizmu trwa od 4 do nawet 12 tygodni. Tylko włoski będące w tej właśnie fazie zostaną usunięte w trakcie zabiegu depilacji laserowej. Dlatego konieczne jest wykonanie większej ilości powtórzeń, aby doprowadzić do redukcji owłosienia o 99%.

ANKIETA MEDYCZNA 

– szczegółowy wywiad, który należy wypełnić przed wykonaniem pierwszego zabiegu depilacji laserowej w salonach wydepilujsie.pl w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa i skuteczności zabiegów. Dlatego zachęcamy, aby na pierwszą wizytę przyjść ok. 10min wcześniej, aby na spokojnie zapoznać się z treścią Karty i ją wypełnić.

ANTYBIOTYKOTERAPIA 

– jest przeciwwskazaniem czasowym do wykonania zabiegu depilacji laserowej. Należy odczekać ok. 3-4 tygodnie od zakończenia leczenia antybiotykami.

BADANIA NAUKOWE 

– jeden ze światowych liderów w produkcji laserów medycznych, firma Lumenis przykłada ogromną wagę do badań naukowych i klinicznych swoich sprzętów. W salonach wydepilujsie.pl posiadamy własny, najnowocześniejszy laser diodowy Light Sheer® Quattro, który jest urządzeniem bardzo dobrze przebadanym, posiadającym certyfikat FDA.

BALSAM BRĄZUJĄCY

– podobnie jak samoopalacz, jest to środek kosmetyczny pozwalający na uzyskanie efektu ciemniejszej skóry bez potrzeby opalania jej. Jego zastosowanie w ciągu 4 tygodni przed depilacją jest przeciwwskazaniem do zastosowania zabiegu depilacji laserowej, ponieważ zmniejszy skuteczność zabiegu, a przede wszystkim może spowodować poparzenia skóry.

BEZPIECZEŃSTWO 

– w salonach wydepilujsie.pl posiadamy własny laser diodowy Light Sheer® Quattro, który jest profesjonalnym sprzętem medycznym światowego lidera w produkcji tego typu urządzeń, firmy Lumenis, która opiera się na badaniach naukowych i klinicznych. Posiada certyfikaty, m.in. amerykańskiego FDA. Obie głowice posiadają technologie chroniące skórę, a odpowiednio dobrane przez laseroterapeutkę parametry zapewniają skuteczność oraz bezpieczeństwo dla skóry. Wiązka lasera wnika w głąb skóry po włosie zawierającym melaninę (barwnik) docierając do mieszka włosowego i niszczy go nie uszkadzając skóry. W trakcie zabiegu depilacji laserowej zarówno laseroterapeutka jak i Klientka mają założone specjalne okulary ochronne, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo w każdym aspekcie.

BIKINI GŁĘBOKIE 

– obszar okolicy intymnej obejmującej pełną strefę bikini, czyli pachwiny, wzgórek łonowy aż po krocze. To Klientka decyduje jaki zakres depilacji jej odpowiada, ponieważ część Pań decyduje się na pozostawienie owłosienia wokół warg sromowych, wybierając usunięcie włosków z pachwin oraz wzgórka łonowego, opierając się na zdaniu niektórych ginekologów, że zapobiega to częstszym infekcjom miejsc intymnych. Należy pamiętać również, że skóra wokół warg sromowych ma ciemniejszy odcień, co sprawia, że zazwyczaj całkowite pozbycie się włosków z tego miejsca wymaga większej ilości zabiegów. Depilacja laserowa bikini głębokiego jest jednym z najczęściej wybieranych zabiegów w salonach wydepilujsie.pl, ponieważ daje ogromny komfort, zwłaszcza Paniom, które borykają się z problemem mocnych i szybko odrastających włosków oraz podrażnieniami i wrastającymi włoskami po goleniu czy depilacji mechanicznej (woskiem czy depilatorem).

BIKINI PŁYTKIE 

– obszar okolicy intymnej obejmujący zewnętrzną część bikini, czyli pachwiny. Klientki korzystające z serii zabiegów depilacji laserowej bikini płytkiego w salonach wydepilujsie.pl zgodnie przyznają, że są zachwycone niezwykłym komfortem, kiedy nie muszą poświęcać dodatkowego czasu na golenie tego miejsca przede wszystkim latem, ale też przed pójściem na basen, znika problem podrażnień, wrastających włosków.

CERTYFIKAT BEZPIECZEŃSTWA FDA 

– jest to certyfikat jakości i bezpieczeństwa wydawany przez amerykańskie Food&Drug Administration. W salonach wydepilujsie.pl korzystamy z własnego lasera diodowego Light Sheer® Quattro firmy Lumenis, który posiada taki certyfikat.

CERTYFIKOWANY SPRZĘT 

– Laser medyczny Light Sheer® Quattro, który posiadamy w salonach wydepilujsie.pl jest sprzętem certyfikowanym przez amerykański FDA. Jest to potwierdzenie jego jakości i bezpieczeństwa.

ChillTipTM 

– technologia chłodzenia kontaktowego z użyciem syntetycznego szafiru zastosowana w tzw. małej głowicy (ET), którą w salonach wydepilujsie.pl stosujemy do zabiegów na małych partiach ciała, gdzie konieczna jest maksymalna precyzja oraz od czwartego zabiegu (po przerzedzeniu dużej części owłosienia) w miejscach wrażliwych, jak pachy czy bikini.

CHŁODZENIE KONTAKTOWE

– zastosowane w tzw. małej głowicy (ET) lasera diodowego Light Sheer® Quattro, z którego korzystamy w salonach wydepilujsie.pl, ma na celu ciągłe chłodzenie depilowanej skóry, co zmniejsza dyskomfort odczuwany w trakcie „strzału” wiązką lasera. Jest to technologia ChillTipTM.

CHŁODZENIE MIEJSC WRAŻLIWYCH

– w celu zmniejszenia dyskomfortu w trakcie zabiegu depilacji laserowej miejsc wrażliwych, jak pachy czy bikini, w salonach wydepilujsie.pl stosujemy miejscowo suchy lód w aerozolu, który powoduje chwilowe znieczulenie miejsca, które będzie poddane opracowane wiązką lasera diodowego Light Sheer® Quattro. Dodatkowo tzw. mała głowica posiada system chłodzenia kontaktowego, który również ma na celu zmniejszenie nieprzyjemnych odczuć. Można zaopatrzyć się we własnym zakresie w żelowe kompresy chłodzące, które przed samym zabiegiem schłodzą depilowany obszar i zminimalizują dyskomfort.

CIEMNE OWŁOSIENIE

– włoski zawierające dużą ilość barwnika melaniny. Działanie lasera diodowego Light Sheer® Quattro opiera się na zjawisku fototermolizy, czyli wysoka energia wysyłana przez głowicę lasera w kontakcie z melaniną zamienia się w energię cieplną i docierając po łodydze włosa do mieszka włosowego niszczy go, nie uszkadzając przy tym skóry. Depilacja laserowa nie jest więc skuteczna w przypadku włosów jasnych lub siwych, ponieważ nie zawierają one melaniny.

CZAS TRWANIA ZABIEGU

– jest uzależniony od depilowanej partii ciała. Przykładowo sam zabieg depilacji wąsika zajmuje do 5minut. Pierwsze trzy zabiegi depilacji pach czy bikini (tzw. dużą głowicą) to ok. 5minut, kolejne zabiegi (małą głowicą) trwają zwykle ok. 10min. Jeżeli chodzi o łydki lub uda, sam zabieg depilacji zajmuje ok. 15min. Jeżeli jest to pierwszy zabieg, należy uwzględnić czas potrzebny na wypełnienie szczegółowej ankiety medycznej, co może potrwać 5-10minut.

CZĘSTOTLIWOŚĆ ZABIEGÓW

– aby zabiegi depilacji laserowej były maksymalnie skuteczne, powinny być przeprowadzane z odpowiednią częstotliwością. Fazy wzrostu włosa są różne dla różnych partii ciała. Wiązka lasera działa na włosy będące w fazie anagenu, czyli aktywnego wzrostu. Dla nóg i pleców jest to, w zależności od indywidualnych cech organizmu, od 8 do nawet 12 tygodni. Dlatego depilację laserową nóg i pleców przeprowadzamy w naszym salonie co 2 miesiące, ponieważ jest to najbardziej efektywne. Dla pozostałych partii ciała faza ta może trwa od 4 do 6 tygodni, dlatego zabiegi na te miejsca należy wykonać co miesiąc. Jeżeli Klientce zależy na jak najszybszych, trwałym efekcie, zalecamy zrezygnowanie z wystawiania depilowanych partii ciała na słońce również latem.

 CZYSTOŚĆ

– w naszym salonie wydepilujsie.pl bardzo dbamy o czystość i higienę. Głowice są dokładnie dezynfekowane przed każdym zabiegiem, a laseroterapeutka używa jednorazowych rękawiczek medycznych, wyrzucanych po każdym użyciu. Na łóżko czy fotel kosmetyczny nakładamy jednorazowy podkład higieniczny, również utylizowany po każdym użyciu. Zależy nam na tym, aby każda Klientka czuła się w czasie depilacji laserowej bezpiecznie i komfortowo.

CZYSTOŚĆ SKÓRY

– skóra do zabiegu depilacji laserowej powinna być czysta, niepokryta żadnym kosmetykiem, zwłaszcza brązującym czy z błyszczącymi drobinkami. Skóra powinna być też dokładnie ogolona, najlepiej 1 dzień przed zabiegiem, aby wiązka lasera mogła wniknąć wgłąb włosa, a nie spalić niedogolony włos na zewnątrz.

DEPILACJA LASEROWA

– Depilacja laserowa to zabieg, który na zawsze usuwa niechciane ciemne włosy z wybranego obszaru ciała. W salonach wydepilujsie.pl wykonywany jest własnym sprzętem medycznym Light Sheer® Quattro firmy Lumenis, przez doświadczone laseroterapeutki. Aby włosy już nigdy nie odrastały, należy wykonać odpowiednią ilość powtórzeń zabiegów. Laser diodowy Light Sheer działa dzięki zjawisku FOTOTERMOLIZY. Polega ono na tym, że wiązka światła wydobywająca się z głowicy na skórę, łączy się z melaniną (barwnikiem ciemnego włosa) i zamienia się w wysoką temperaturę (około 60 stopni Celsjusza). Poprzez łodygę włosa, która znajduje się w skórze, temperatura ma możliwość przedostania się aż do mieszka włosowego i tam go trwale niszczy. Wybrane partie ciała należy dokładnie ogolić dzień przed zabiegiem depilacji. Dzięki temu wiązka lasera może efektywnie wniknąć w głąb włosa.

DEPILACJA WOSKIEM

– zabieg polegający na usunięciu niechcianego owłosienia za pomocą specjalnego wosku, który wyrywa włoski wraz z cebulkami. Często jest to zabieg bardzo bolesny i długotrwały, mogący doprowadzić do uszkodzeń skóry oraz do problemów z wrastającymi włoskami. A przede wszystkim depilacja woskiem jest zabiegiem, który trzeba powtarzać i nigdy nie doprowadzi do trwale gładkiej skóry, w przeciwieństwie do serii zabiegów depilacji laserowej wykonanej laserem diodowym Light Sheer® Quattro.

DEPILATOR MECHANICZNY

– depilator mechaniczny (elektryczny) jest urządzeniem, które wyrywa włoski wraz z cebulkami. Efekt jest podobny do depilacji woskiem – przez jakiś czas skóra jest gładka, ale musi być powtarzany, a przy tym jest bolesny i długotrwały. Depilator mechaniczny nie zapobiegnie też, a wręcz może spowodować wrastanie włosków i zapalenia okołomieszkowe, których to dolegliwości można pozbyć się po serii zabiegów trwałej depilacji laserowej laserem medycznym Light Sheer® Quattro w salonie wydepilujsie.pl.

DEZYNFEKCJA

– przeprowadzamy dokładną dezynfekcję sprzętu i gabinetu przed każdym kolejnym zabiegiem depilacji laserowej. W wydepilujsie.pl zależy nam na maksymalnym bezpieczeństwie i higienie w trakcie zabiegu depilacji laserowej.

DYSKOMFORT

– w trakcie zabiegu depilacji laserowej można odczuwać większy lub mniejszy – w zależności od indywidualnej predyspozycji organizmu – dyskomfort, kiedy wiązka lasera niszczy mieszki włosowe. Odczuwane jest to najczęściej jako chwilowe ukłucie igiełek, czy ciepło w miejscu „strzału” lasera diodowego. Aby zmniejszyć to odczucie profesjonalne głowice lasera medycznego Light Sheer® Quattro posiadają systemy chłodzenia kontaktowego (tzw. mała głowica, ET) lub High Speed Vacuum Assisted (w tzw. dużej głowicy, HS), który delikatnie zasysa depilowany fragment skóry przed wysłaniem wiązki lasera. W salonach wydepilujsie.pl stosujemy również aerozol chłodzący na skórę w przypadku miejsc wrażliwych, jak bikini czy pachy. Bardzo często w komentarzach Klientek czytamy, że nasze laseroterapeutki potrafią przeprowadzić całą wizytę w taki sposób, że nawet depilacja laserowa miejsc intymnych nie jest sytuacją krępującą i Pani czują się bardzo komfortowo i swobodnie w trakcie zabiegu w salonie wydepilujsie.pl

EFEKTYWNOŚĆ ZABIEGU

– aby uzyskać najwyższą efektywność zabiegu depilacji laserowej należy zadbać o bardzo dokładne ogolenie miejsca depilacji (włoski niedogolone spalą się na powierzchni zamiast przewodzić energię lasera do mieszka włosowego) oraz o czystość skóry (brak jakichkolwiek zanieczyszczeń, w tym błyszczących drobinek, a przede wszystkim substancji barwiących skórę typu samoopalacz).

ENDOKRYNOLOG

– zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem wszelkich zaburzeń hormonalnych. Warto skonsultować się endokrynologiem lub przynajmniej z internistą w razie podejrzenia zaburzeń gospodarki hormonalnej.

FAZA AKTYWNEGO WZROSTU WŁOSA

– inaczej anagen. Jest to aktywna faza wzrostu włosa, w zależności od partii ciała i indywidualnych cech organizmu trwa od 4 do nawet 12 tygodni. Tylko włoski będące w tej właśnie fazie zostaną usunięte w trakcie zabiegu depilacji laserowej. Dlatego konieczne jest wykonanie większej ilości powtórzeń, aby doprowadzić do redukcji owłosienia o 99%. Opierając się na tej wiedzy, w salonach wydepilujsie.pl wykonujemy zabiegi depilacji laserowej nóg oraz pleców co 2 miesiące, ponieważ w tych miejscach anagen trwa od 8 do nawet 12 tygodni. Natomiast na wszystkie pozostałe partie ciała zapisujemy na wizyty co 1 miesiąc. Taka częstotliwość pozwala na skuteczne i trwałe pozbycie się do 99% niechcianego owłosienia.

FAZY WZROSTU WŁOSA

– cykl wzrostu włosa dzieli się na 3 fazy: anagen (czyli fazę aktywnego wzrostu), katagen (faza przejściowa) i telogen (czyli fazę spoczynku). Zabieg depilacji laserowej działa wyłącznie na włosy będące w fazie aktywnego wzrostu. Dlatego zabiegi należy powtarzać w konkretnych odstępach czasu – w zależności od partii ciała. W salonach wydepilujsie.pl korzystamy z tej wiedzy naukowej, dlatego depilację nóg oraz pleców wykonujemy co 2 miesiące, a pozostałych partii ciała co 1 miesiąc.

FOTODERMATOZA

– choroba skóry spowodowana nadwrażliwością na promieniowanie słoneczne (choć nie tylko). Jest przeciwwskazaniem do zastosowania depilacji laserowej.

FOTOTERMOLIZA

– działanie lasera diodowego Light Sheer® Quattro opiera się na zjawisku selektywnej fototermolizy, co oznacza, że wiązka energii świetlnej („foto”) wysyłana przez laser jest pochłaniana przez melaninę zawartą we włosie, i zamieniona na energię cieplną („termo”) wzdłuż łodygi włosa dostaje się do mieszka włosowego niszcząc go („liza”). Ponieważ w skórze również znajduje się melanina (im ciemniejsza skóra, tym więcej tej barwnika), doświadczona laseroterpeutka wydepilujsie.pl dobiera odpowiednie parametry, aby zabieg był bezpieczny również dla ciemniejszej skóry oraz, aby jego skuteczność była jak największa. Im większy kontrast między kolorem skóry a kolorem włosa tym większa skuteczność zabiegu.

FOTOTYP

– występują różne fototypy skóry ze względu na kolor skóry (ilość melaniny w skórze) oraz jej reakcji na ekspozycję na promieniowanie świetlne. Doświadczona laseroterpeutka wydepilujsie.pl dobiera parametry zabiegu depilacji laserowej do fototypu Klientki.

FOTOUCZULENIE

– inaczej fotodermatoza.

GŁADKA SKÓRA

– to efekt końcowy przeprowadzenia serii zabiegów depilacji laserowej na wybraną partię ciała. Już po kilku zabiegach znika problem podrażnień, zapalenia około mieszkowego czy wrastających włosków, a po pełnej serii rekomendowanych przez nas 9 zabiegów na jedną partię ciała większość Klientek może cieszyć się trwale gładką skórą pozbawioną do 99% włosków. Ponieważ każdy organizm jest inny, czasami zdarza się, że należy wykonać więcej niż 9 zabiegów u danej osoby. Wpływ na to mają też regularność korzystania z zabiegów, odpowiednie przygotowanie skóry do zabiegów (czysta, dokładnie ogolona). Należy pamiętać, że strefa bikini głębokiego wokół warg sromowych zwykle wymaga większej ilości powtórzeń ze względu na to, że skóra w tym miejscu jest ciemniejsza, a przez to stanowi mniejszy kontrast kolorystyczny dla włosa.

GŁOWICA DUŻA

– głowica HS (High Speed) o powierzchni działania 22x35mm, dedykowana do dużych partii ciała. W naszych salonach używamy jej również w pierwszych zabiegach depilacji laserowej bikini oraz pach, ponieważ dzięki temu, mimo, że owłosienie jest jeszcze gęste możemy zredukować nieprzyjemne odczucia do minimum. Zabiegi te trwają o wiele krócej i pozwalają na redukcję dużej części włosków przed rozpoczęciem depilacji laserowej bardziej precyzyjną głowicą małą (9x9mm).

GŁOWICA LASERA

– kluczowy element urządzenia medycznego jakim jest Light Sheer® Quattro. Umożliwia trwałe, skuteczne oraz bezpieczne usuwanie zbędnego owłosienia. Posiadamy 2 rodzaje głowic – tzw. głowicę dużą (HS), którą stosujemy dla dużych partii ciała oraz do wstępnego przerzedzenia włosków na wrażliwych partiach ciała, aby zabieg był jak najbardziej komfortowy dla Klientki; oraz tzw. głowicę małą (ET), którą stosujemy w przypadku obszarów małych oraz miejsc wrażliwych po wstępnym przerzedzeniu włosków.

GŁOWICA MAŁA

– kontaktowa głowica ET lasera diodowego Light Sheer® Quattro o powierzchni działania 9x9mm wyposażona w technologię chłodzenia kontaktowego ChillTip™ chroniące skórę poprzez ciągłe chłodzenie syntetycznym szafirem.
Ta głowica zaprojektowana jest dla małych obszarów skóry, które wymagają maksymalnej precyzji, jak np. wąsik, palce oraz pachy i bikini (od czwartego zabiegu, kiedy włoski są już mocno przerzedzone po zastosowaniu głowicy dużej).

GOLENIE

– przygotowanie skóry do zabiegu depilacji laserowej za pomocą maszynki w celu ścięcia włosków tuż przy skórze. Dzięki dokładnemu ogoleniu miejsca, które ma być poddane zabiegowi depilacji laserowej Light Sheer® Quattro zabieg ten będzie efektywny. Niedogolone włoski spalą się na skórze zamiast pochłonąć energię wysłaną przez głowicę lasera i doprowadzić do usunięcia mieszka włosowego. W salonach wydepilujsie.pl zalecamy ogolenie partii ciała, które mają zostać poddane depilacji na 1 dzień (12 godzin) przed zabiegiem.

High Speed Vacuum Assisted

– technologia zastosowana przez światowej sławy firmę Lumenis w celu redukcji bólu w trakcie zabiegu wykonywanego tzw. dużą głowicą (High Speed, 22 x 35mm), polega ona na delikatnym zasysaniu depilowanego fragmentu skóry przed oddaniem „strzału” laserowego.

HIGIENA

– w naszym salonie wydepilujsie.pl bardzo dbamy o czystość i higienę. Głowice są dokładnie dezynfekowane przed każdym zabiegiem, a laseroterapeutka używa jednorazowych rękawiczek medycznych, wyrzucanych po każdym użyciu. Na łóżko czy fotel kosmetyczny nakładamy jednorazowy podkład higieniczny, również utylizowany po każdym użyciu. Zależy nam na tym, aby każda Klientka czuła się w czasie depilacji laserowej bezpiecznie i komfortowo.

HIRSUTYZM

– nadmierne owłosienie u kobiet spowodowane podwyższonym stężeniem androgenów. Dolegliwość ta pojawia się również u mężczyzn, jednak u kobiet jest dużo łatwiej zauważalny. Depilacja laserowa Light Sheer® Quattro jest rozwiązaniem dla osób zmagającym się z tym problemem.

IMPULS LASERA

– wiązka energii świetlnej wysyłana przez głowicę lasera Light Sheer® Quattro, która następnie zmienia się w energię cieplną, doprowadzającą do zniszczenia mieszka włosowego. Doświadczona laseroterpeutka wydepilujsie.pl dobiera odpowiednie parametry do skóry, grubości i ilości owłosienia Klientki.

INFEKCJA

– stan zapalny całego organizmu lub miejsca depilacji jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu depilacji laserowej. Na kolejną wizytę należy umówić się po wyleczeniu infekcji.

INTYMNE MIEJSCA

– bikini głębokie, obejmujące pachwiny, wzgórek łonowy aż po krocze, a także szpara pośladkowa. Są to miejsca bardzo wrażliwe, dlatego w salonach wydepilujsie.pl stosujemy tutaj dodatkowe chłodzenie lodem w aerozolu. Istnieje możliwość zastosowania własnego chłodzącego okładu żelowego, który jeszcze bardziej znieczuli skórę.

JASNE OWŁOSIENIE

– jasne włosy nie posiadają barwnika melaniny, który jest koniecznym elementem dla skuteczności depilacji laserowej. Dlatego jasne włosy są przeciwwskazaniem dla zabiegu depilacji laserowej Light Sheer® Quattro.

KALIBRACJA URZĄDZENIA

– laser Light Sheer® Quattro jest urządzeniem medycznym, dlatego raz na jakiś czas wymaga skalibrowania, aby jego działanie było skuteczne i bezpieczne.

KATAGEN

– faza przejściowa włosa. Włoski znajdujące się w tej fazie nie są wrażliwe na działanie lasera. Z tego powodu należy wykonać serię zabiegów depilacji laserowej w konkretnych odstępach czasowych, tak, aby usunąć do 99% owłosienia. W salonach wydepilujsie.pl proponujemy pakiety 9 zabiegów na każdą partię ciała. Z naszych doświadczeń wynika, że dla większości osób korzystających z depilacji laserowej Light Sheer® Quattro jest to odpowiednia ilość dla pozbycia się 99% owłosienia.

KOMFORT ŻYCIA BEZ ZBĘDNEGO OWŁOSIENIA

– wszystkie Klientki salonów wydepilujsie.pl zgodnie przyznają, że życie już po kilku zabiegach depilacji laserowej staje się o wiele łatwiejsze, a po pełnej serii są zachwycone, że już nigdy nie muszą pamiętać o uciążliwym i dającym krótkotrwałe efekty goleniu. Znika też problem podrażnień, czerwonych kropeczek, wrastających włosków czy zapalenia okołomieszkowego. Skóra staje się gładka i można cieszyć się większą ilością czasu przeznaczoną na to co sprawia radość w życiu.

KONSULTACJA PRZED ZABIEGIEM

– w salonach wydepilujsie.pl można umówić się na bezpłatną konsultację przed zabiegiem wraz z wykonaniem próbnego „strzału” laserem diodowym Light Sheer® Quattro. Na wszelkie pytania czy wątpliwości możemy odpowiedzieć tez telefonicznie – zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 451 000 768.

KONSULTACJA Z LEKARZEM

– jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości co do tego czy Twój stan zdrowia jest przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu depilacji laserowej, zachęcamy do kontaktu z lekarzem internistą. Jeżeli partia ciała, która ma być poddana depilacji laserowej Light Sheer® Quattro posiada znamiona, przebarwienia (np. dużo pieprzyków), to konieczny będzie kontakt z dermatologiem i uzyskanie jego zgody na przeprowadzenie zabiegów. W trakcie zabiegów omijamy pieprzyki, ze względów bezpieczeństwa skóry.

KRESA BIAŁA

– linia biegnąca od pępka do wzgórka łonowego. Często także u Pań jest to miejsce, gdzie rosną ciemne włoski. W pakietach zabiegów, które oferujemy w salonach wydepilujsie.pl linia biała jest dodawana GRATIS do innych partii ciała – sprawdź w cenniku.

KWALIFIKACJA DO ZABIEGU

– przed pierwszym zabiegiem depilacji laserowej w salonie wydepilujsie.pl konieczne jest wypełnienie szczegółowej ankiety medycznej w celu bezpiecznego i skutecznego przeprowadzenia zabiegów depilacji laserowej urządzeniem medycznym Light Sheer® Quattro. Następnie ankieta omawiana jest z laseroterapeutką i przechodzimy do gabinetu, gdzie oceniany jest stan skóry w miejscu, gdzie ma zostać przeprowadzona depilacja laserowa, fototyp oraz konkretne oczekiwania Klientki.

LASER DIODOWY

– laser medyczny Light Sheer® Quattro firmy Lumenis, który posiadamy w salonach wydepilujsie.pl, emituje energię świetlną w postaci fali o długości 805nm z diody, co pozwala na dotarcie do głębszych warstw skóry, gdzie znajdują się mieszki włosowe. Światło wnika w głąb skóry pochłaniane przez melaninę – barwnik znajdujący się w ciemnych włosach – docierając aż do cebulki, zamienia się w energię cieplną, która trwale niszczy mieszek włosowy nie uszkadzając przy tym skóry.

LASER LIGHT SHEER QUATTRO

– urządzenie medyczne firmy Lumenis, które posiadamy w salonach wydepilujsie.pl

LASEROTERAPEUTKA

– doświadczony, wyszkolony pracownik salonu wydepilujsie.pl, przeprowadzający zabiegi depilacji laserowej urządzeniem medycznym Light Sheer® Quattro.

LINIA BIAŁA

– zwana też kresą białą, linia biegnąca od pępka do wzgórka łonowego. Często także u Pań jest to miejsce, gdzie rosną ciemne włoski. W pakietach zabiegów, które oferujemy w salonach wydepilujsie.pl linia biała jest dodawana GRATIS do innych partii ciała – sprawdź w cenniku.

LUMENIS

– światowej sławy producent laserów medycznych, między innymi najnowocześniejszego lasera diodowego Light Sheer® Quattro. Firma Lumenis opiera się na badaniach naukowych, dba również o przeprowadzanie badań klinicznych.

MELANINA

– ciemny barwnik występujący w różnym stężeniu w skórze oraz we włosach. Im więcej melaniny, tym ciemniejszy włos/skóra. Dzięki zawartości melaniny wiązka lasera diodowego Light Sheer® Quattro dostaje się po łodydze włosa aż do mieszka włosowego, niszcząc go nieodwracalnie.

MIESZEK WŁOSOWY

– niewielkie zagłębienie w skórze, w którym znajduje się korzeń włosa. W wyniku działania wiązki lasera Light Sheer® Quattro mieszki włosowe są trwale usuwane, co sprawia, że włosy już nie odrastają. Ponieważ włosy znajdują się w różnych fazach wzrostu, konieczne jest przeprowadzenie serii zabiegów depilacji laserowej, w celu pozbycia się do 99% owłosienia z wybranej partii ciała. W salonach wydepilujsie.pl zalecamy wykonanie serii 9 zabiegów na każdą partię ciała. Proponujemy pakiety depilacji laserowej światowej klasy medycznym laserem diodowym Light Sheer® Quattro w bardzo konkurencyjnych cenach, których nie znajdziesz nigdzie indziej.

NADMIERNE OWŁOSIENIE

– większość Pań marzy o gładkiej skórze, której nie trzeba nieustannie narażać na uciążliwe i przynoszące krótkotrwałe rezultaty zabiegi typu golenie czy depilacja mechaniczna. Zwłaszcza, że mimo tych czynności, skóra nadal nie jest gładka, ponieważ pojawiają się podrażnienia, nieestetyczne krostki, wrastające włoski czy zapalenia okołomieszkowe. Te i inne dolegliwości pomagamy rozwiązać na zawsze w naszych salonach wydepilujsie.pl oferując trwałą, skuteczną i bezpieczną depilację laserową nowoczesnym, dobrze przebadanym sprzętem medycznym, jakim jest laser diodowy Light Sheer® Quattro firmy Lumenis.

OBRZĘKI

– typowa, krótkotrwała reakcja skóry po depilacji laserowej. Zwykle ustępuje do 12-24 godzin po zabiegu. W salonach wydepilujsie.pl zalecamy zastosowanie po zabiegu Alantanu w kremie, ewentualnie Bepanthenu, a także unikanie przez 24-48godzin basenu, sauny, siłowni i innych miejsc czy substancji, które mogłyby dodatkowo podrażnić skórę.

OPALANIE SIĘ

– wystawianie skóry na działanie promieni słonecznych, lub ich sztucznego odpowiednika w solarium. Jest absolutnym przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu depilacji laserowej, ponieważ z dużym prawdopodobieństwem doprowadzi do poparzeń skóry. Miejsca, które mają być poddane depilacji laserowej nie mogą być opalane 1 miesiąc przed i 1 miesiąc po zabiegu depilacji laserowej.

OPALENIZNA

– efekt wystawiania skóry na działanie promieni słonecznych, lub ich sztucznego odpowiednika w solarium. Jest absolutnym przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu depilacji laserowej, ponieważ z dużym prawdopodobieństwem doprowadzi do poparzeń skóry. Miejsca, które mają być poddane depilacji laserowej nie mogą być opalane 1 miesiąc przed i 1 miesiąc po zabiegu depilacji laserowej.

PAKIET ZABIEGÓW

– w salonach wydepilujsie.pl proponujemy pakiety zabiegów depilacji laserowej Light Sheer® Quattro – zarówno jednorazowe na kilka partii ciała jak i pakiety na całą serię 9 zabiegów. W każdym pakiecie na więcej niż jedną partię ciała dodajemy depilację linii białej gratis.

PARTIE CIAŁA

– depilacja laserowa urządzeniem medycznym Light Sheer® Quattro może być wykonywana na niemal całe ciało. W salonach wydepilujsie.pl oferujemy trwałą depilację laserową dla kobiet takich części ciała jak: twarz, wąsik, ręce, pachy, brzuch, bikini płytkie lub głębokie, uda, łydki, pośladki, plecy, dłonie, stopy, linia biała, okolice sutków, szpara pośladkowa. Natomiast dla mężczyzn oferta obejmuje takie partie ciała jak: plecy, klatka piersiowa, kark, pachy, ręce.

PEELING

– zabieg kosmetyczny usuwający martwy naskórek poprzez jego złuszczanie mechaniczne lub enzymatyczne. Nie powinien być stosowany przynajmniej 1 tydzień przed zabiegiem i 1 tydzień po zabiegu depilacji laserowej.

PIELĘGNACJA SKÓRY PO ZABIEGU

– po zabiegu depilacji laserowej skóra zwykle jest podrażniona, mogą pojawić się niewielkie obrzęki, zaczerwienia, strupki (jest to efekt termolizy włosa, występuje zwykle po zabiegu wykonanym tzw.małą głowicą lasera Light Sheer® Quattro). Skórę należy więc traktować bardzo delikatnie, najlepiej nałożyć krem Alantan i nosić przewiewne, nie podrażniające ubrania.

PIELĘGNACJA SKÓRY PRZED ZABIEGIEM

– przed zabiegiem depilacji laserowej skóra powinna być regularnie nawilżana (zadbaj również o odpowiednie nawodnienie organizmu), można wykonać peeling, ale najlepiej więcej niż 1 tydzień przed zabiegiem. Partie ciała, które mają być poddane depilacji laserowej nie powinny być wystawiane na działanie słońca co najmniej 1 miesiąc przed zabiegiem. Przed samym zabiegiem (1 dzień lub 12 godzin przed zabiegiem) należy dokładnie ogolić skórę, a w dniu depilacji nie nakładać już żadnych kosmetyków.

PIEPRZYKI

– znamiona barwnikowe, zawierające mniejszą lub większą ilość melaniny, czyli ciemnego barwnika występującego zarówno w skórze jak i we włosach. Ponieważ wiązka lasera diodowego jest pochłaniana właśnie przez melaninę, nie możemy poddać działaniu lasera miejsca z pieprzykami, z tego powodu, dla bezpieczeństwa skóry w salonach wydepilujsie.pl w trakcie zabiegu depilacji laserowej Light Sheer® Quattro omijamy te fragmenty, gdzie znajdują się tego typu zmiany barwnikowe.

PIERWSZE EFEKTY

– można je zaobserwować już po pierwszym zabiegu depilacji laserowej Light Sheer® Quattro. Większość Klientek ze zdziwieniem i zachwytem zauważa, że już po pierwszym zabiegu wydepilujsie.pl nie odrasta do 30% włosków w depilowanym obszarze, a pozostałe odrastają dużo wolniej i są słabsze.

PODRAŻNIENIA

– typowa, krótkotrwała reakcja skóry po depilacji laserowej. Zwykle ustępuje do 12-24 godzin po zabiegu. W salonach wydepilujsie.pl zalecamy zastosowanie po zabiegu Alantanu w kremie, ewentualnie Bepanthenu, a także unikanie przez 24-48godzin basenu, sauny, siłowni i innych miejsc czy substancji, które mogłyby dodatkowo podrażnić skórę.

PRECYZJA WYKONANIA ZABIEGU

– laseroterapeutki w salonach wydepilujsie.pl mają bardzo duże doświadczenie w obsłudze lasera diodowego Light Sheer® Quattro i są w stanie precyzyjnie opracować każdą partię ciała.

PRZEBARWIENIA

– małe lub większe plamki z powodu nadprodukcji barwnika melaniny.

REDUKCJA OWŁOSIENIA

– trwała redukcja zbędnego owłosienia nawet do 99% jest możliwa dzięki zastosowaniu nowoczesnego, skutecznego lasera diodowego Light Sheer® Quattro oraz dzięki wyszkolonemu, doświadczonemu personelowi salonów wydepilujsie.pl.

REGULARNOŚĆ

– jest bardzo ważna dla skutecznego, trwałego usunięcia niechcianego owłosienia. Kierując się wiedzą naukową o fazach wzrostu włosa oraz ogromnym doświadczeniem personelu salonów wydepilujsie.pl proponujemy zbiegi depilacji laserowej co 2 miesiące w przypadku nóg i pleców, a co 1 miesiąc w przypadku pozostałych partii ciała.

RETINOIDY

– związki chemiczne, pochodne witaminy A. Są fotouczulające, a więc ich stosowanie do 1 miesiąca przed zabiegiem depilacji laserowej jest przeciwwskazaniem czasowym do przeprowadzenia zabiegu.

SAMOOPALACZ

– podobnie jak balsam brązujący, jest to środek kosmetyczny pozwalający na uzyskanie efektu ciemniejszej skóry bez potrzeby opalania jej. Jego zastosowanie w ciągu 4 tygodni przed depilacją jest przeciwwskazaniem do zastosowania zabiegu depilacji laserowej, ponieważ zmniejszy skuteczność zabiegu, a przede wszystkim może spowodować poparzenia skóry.

SKUTECZNOŚĆ

– skuteczność zabiegów depilacji laserowej zależy od wielu czynników. Laseroterapeutki w salonach wydepilujsie.pl mają ogromne doświadczenie w przeprowadzeniu maksymalnie efektywnych i bezpiecznych zabiegów depilacji laserowej, ale skuteczność zależy również od tego, czy skóra została dobrze przygotowana do zabiegu (czysta, dokładnie ogolona, nieopalona, bez żadnych kosmetyków, zwłaszcza przyciemniających lub rozświetlających skórę) oraz czy zabiegi są wykonywane regularnie, w odpowiednich odstępach czasu. Połączenie tych wszystkich elementów wpływa na wysoką skuteczność zabiegów depilacji laserowej urządzeniem medycznym Light Sheer® Quattro firmy Lumenis w salonach wydepilujsie.pl.

SUPLEMENTY NA POROST WŁOSÓW

– ich regularne stosowanie do 1 miesiąca przed zabiegiem depilacji laserowej są przeciwwskazaniem czasowym do przeprowadzenia zabiegu. Stosowanie suplementów podczas serii zabiegów depilacji laserowej obniża jej skuteczność, a dodatkowo niektóre substancje zawarte w suplementach mogą być fotouczulające i spowodować poparzenia skóry po zabiegu.

ŚWIATŁOUCZULAJĄCE SUBSTANCJE

– leki, suplementy, zioła, które powodują wyższe uwrażliwienie skóry na promienie świetlne.

TELOGEN

– faza spoczynku włosa. Włoski znajdujące się w tej fazie nie są wrażliwe na działanie lasera. Z tego powodu należy wykonać serię zabiegów depilacji laserowej w konkretnych odstępach czasowych, tak, aby usunąć do 99% owłosienia. W salonach wydepilujsie.pl proponujemy pakiety 9 zabiegów na każdą partię ciała. Z naszych doświadczeń wynika, że dla większości osób korzystających z depilacji laserowej Light Sheer® Quattro jest to odpowiednia ilość dla pozbycia się 99% owłosienia.

WĄSIK 

– miejsce nad górną wargą.

WRASTAJĄCE WŁOSKI 

– włoski, które nie mogą przebić się przez wierzchnią warstwę skóry. Zostają pod powierzchnią, co często prowadzi do stanów zapalnych, podrażnień, zaczerwienienia. Seria zabiegów depilacji laserowej urządzeniem medycznym Light Sheer® Quattro w salonie wydepilujsie.pl pozwala pozbyć się tej dolegliwości na zawsze. Pomiędzy zabiegami depilacji (co najmniej 1 tydzień po zabiegu lub później, po ustąpieniu wszelkich oznak podrażnienia) warto wykonywać peeling skóry, której dotyczy problem wrastających włosków – dzieki temu będą mogły wydostać się na powierzchnie skóry, a następnie, dokładnie zgolone, zostaną poddane działaniu wiązki lasera Light Sheer® Quattro, która zniszczy mieszek włosowy i zapobiegnie kolejnej takiej sytuacji w przyszłości. Nie należy jednak wykonywac peelingu póżniej niż 1 tydzień przed kolejnym zabiegiem depilacji laserowej.

WRAŻLIWE PARTIE CIAŁA 

– należą do nich bikini i pachy. W celu zmniejszenia dyskomfortu w trakcie zabiegu depilacji laserowej miejsc wrażliwych, jak pachy czy bikini, w naszych salonach wydepilujsie.pl stosujemy miejscowo suchy lód w aerozolu, który powoduje chwilowe znieczulenie miejsca, które będzie poddane opracowane wiązką lasera diodowego Light Sheer® Quattro. Dodatkowo tzw. mała głowica posiada system chłodzenia kontaktowego, który również ma na celu zmniejszenie nieprzyjemnych odczuć. Można zaopatrzyć się we własnym zakresie w żelowe kompresy chłodzące, które przed samym zabiegiem schłodzą depilowany obszar i zminimalizują dyskomfort.

WSKAZANIA DO DEPILACJI LASEROWEJ 

– wszelkie podrażnienia skóry po goleniu czy innych nietrwałych metodach pozbycia się zbędnego owłosienia, jak wrastające włoski, zapalenie okołomieszkowe. Wskazaniem do trwałej depilacji laserowej medycznym laserem diodowym Light Sheer® Quattro jest też szybko odrastające, gęste, ciemne owłosienie przeszkadzające w normalnym codziennym funkcjonowaniu. W salonach wydepilujsie.pl dokładamy wszelkich starań, aby tego typu uciążliwości szybko odeszły w niepamięć.

WYRYWANIE WŁOSKÓW 

– usuwanie włosków wraz z łodygą i cebulką włosową np. przy użyciu pęsety, depilatora mechanicznego czy depilacji woskiem. Nie należy wykonywać podobnych zabiegów minimum 2 tygodnie przed zabiegiem depilacji laserowej, a najlepiej 1 miesiąc. Działanie lasera diodowego Light Sheer® Quattro opiera się na zjawisku fototermolizy, czyli wysoka energia wysyłana przez głowicę lasera w kontakcie z melaniną zamienia się w energię cieplną i docierając po łodydze włosa do mieszka włosowego niszczy go, nie uszkadzając przy tym skóry. Jeżeli włoski zostaną wcześniej wyrwane, laser nie będzie mógł prawidłowo i skutecznie zadziałać.

WYWIAD PRZED PIERWSZYM ZABIEGIEM 

– szczegółowa ankieta, którą należy wypełnić przed wykonaniem pierwszego zabiegu depilacji laserowej w salonie wydepilujsie.pl. Dlatego zachęcamy, aby na pierwszą wizytę przyjść ok. 10min wcześniej, aby na spokojnie zapoznać się z treścią Karty i ją wypełnić.

ZABURZENIA HORMONALNE 

– zaburzenia w gospodarce hormonalnej organizmu mogą być przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegów depilacji laserowej. W razie podejrzenia zaburzonej pracy gruczołów dokrewnych należy skonsultować się z lekarzem internistą lub endokrynologiem przed rozpoczęciem depilacji laserowej.

ZACZERWIENIENIE

 – typowa, krótkotrwała reakcja skóry po depilacji laserowej. Zwykle ustępuje do 12-24 godzin po zabiegu. W salonach wydepilujsie.pl zalecamy zastosowanie po zabiegu Alantanu w kremie, ewentualnie Bepanthenu, a także unikanie przez 24-48godzin basenu, sauny, siłowni i innych miejsc czy substancji, które mogłyby dodatkowo podrażnić skórę.

ZBĘDNE OWŁOSIENIE 

– większość Pań marzy o gładkiej skórze, której nie trzeba nieustannie narażać na uciążliwe i przynoszące krótkotrwałe rezultaty zabiegi typu golenie czy depilacja mechaniczna. Zwłaszcza, że mimo tych czynności, skóra nadal nie jest gładka, ponieważ pojawiają się podrażnienia, nieestetyczne krostki, wrastające włoski czy zapalenia okołomieszkowe. Te i inne dolegliwości pomagamy rozwiązać na zawsze w naszych salonach wydepilujsie.pl oferując trwałą, skuteczną i bezpieczną depilację laserową nowoczesnym, dobrze przebadanym sprzętem medycznym, jakim jest laser diodowy Light Sheer® Quattro firmy Lumenis.

ZIOŁA ŚWIATŁOUCZULAJĄCE 

– ich regularne stosowanie do 1 miesiąca przed zabiegiem depilacji laserowej może spowodować poparzenia skóry po zabiegu. Należą do nich: dziurawiec, nagietek, nawłoć, krwawnik, wrotycz, rumianek czy arnika. Zioła te mogą występować również w herbatkach typu „Figura”.