Technologia

technologia depilacji laserowej

Depilacja laserowa to zabieg, który na zawsze usuwa niechciane ciemne włosy z wybranego obszaru ciała. Aby włosy już nigdy nie odrastały, należy wykonać odpowiednią ilość powtórzeń zabiegów. Laser diodowy Light Sheer działa dzięki zjawisku FOTOTERMOLIZY.

Polega ono na tym, że wiązka światła wydobywająca się z głowicy na skórę, łączy się z melaniną (barwnikiem ciemnego włosa ) i zamienia się w wysoką temperaturę (około 60 stopni Celcjusza). Poprzez łodygę włosa, która znajduje się w skórze, temperatura ma możliwość przedostania się aż do mieszka włosowego i tam go trwale niszczy.
Wybrane partie ciała należy dokładnie ogolić dzień przed zabiegiem depilacji. Dzięki temu wiązka lasera może efektywnie wniknąć w głąb włosa.

Sprawdź cennik zabiegów

Laser diodowy Light Sheer

Laser diodowy jest bezpieczny, reaguje jedynie w miejscu gdzie jest ciemny włos, niszcząc mieszek włosowy (miejsce produkcji włosa), natomiast inne narzędzia do fotodepilacji nagrzewają całą tkankę naświetlaną i tylko uszkadzają włos nie mając wpływu na mieszek włosowy. 

Dodatkowo głowice skonstruowane są tak, aby zabieg był maksymalnie komfortowy. Duża głowica zasysa fałd skóry powodując zmniejszenie odczuć bólowych, a mała głowica posiada końcówkę która schładza skórę nawet o 8 stopni. 

Światło diody reaguje jedynie w punkcie, gdzie znajduje się ciemny włos, dlatego jest bezpieczne dla skóry i okolicznych tkanek. Przy prawidłowej obsłudze sprzętu oraz przestrzeganiu zaleceń przez Pacjenta nie pojawiają się żadne poparzenia, a skóra regeneruje się w bardzo szybkim tempie. 

Skuteczność zabiegowa jest jeszcze większa, ponieważ wiązka światła przenika na głębokość 805nm, czyli na głębokość, w której znajduje się większość mieszków włosowych.

 

depilacja laserowa
wydepiluj sie

System chłodzenia

Głowica posiada końcówkę, która jest chłodzona płynnym glikolem nawet do minus 8 stopni Celcjusza.

  • bezpieczeństwo potwierdzone certyfikatem FDA,
  • odpowiednia długość fali światła w skórze i ogólne parametry (805).